Najnovšie pridané zbrane:

Sabatti Master
Smith & Wesson 629 Magna
Marocchi mod. 3 Trap
Betinsolli Starlux
Beretta DT 11 Trap
Beretta 682 Gold Sporting M.S.
Beretta 682 Trap
Beretta Silver Pigeon
Beretta Silver Pigeon Skeet
Beretta SV 10 Prevail I
Breda Pegaso Trap M.S.
Caesar Guerini Challenger Trap
Marocchi mod. 100 LUX
Fabarm Axis Trap M.S.
Beretta UGB Excel 25
Beretta 686 E (ľavá verzia)
Beretta 682 Sporting (ľavá verzia)
Krátke zbrane

       Dovolíme si Vám priniesť exkluzívny článok v PDF nášho priateľa ing. Jaroslava Kuracinu, ktorý bol zverejnený v periodiku ŽIVOT. Myslíme si, že ing. Kuracina a článok si zaslúžia priestor, a je potrebné, aby sa o ňom dozvedelo čo najviac ľudí.

       K uvedenému článku si dovolím poznamenať, že môžeme byť hrdí, že na Slovensku žijú ľudia, ktorí dokážu niečo vymyslieť a presadiť sa vo svete a vytvoriť svojou činnosťou viac ako 100 pracovných miest.
       Paradoxom však je, že príslušníci vlastného národa a vlastný štát tieto skutočnosti neoceňujú.
       Na jednej strane môžeme byť hrdí na predstaviteľov nášho národa, ale na druhej strane musíme byť smutní z toho, kto posledných 15 rokov riadil našu krajinu.
Mám šťastie žiť v dvoch krajinách a musím povedať, že na Slovensku sme experti v aplikácii blbých zákonov EÚ, ktoré sa nikde neuplatňujú tak prísne, ako na Slovensku, pretože všade sa zohľadňujú určité lokálne špecifiká, ktoré zmierňujú dopady blbého zákona.
       S výberovými konaniami spomínanými v článku má skúsenosť aj naša spoločnosť. Často krát dostávame výzvy na účasť vo verejnom obstarávaní napríklad na kúpu štyroch streleckých časomier, ktoré v maloobchode stoja od 120 do 135 euro a sú vyrábané dvomi svetovými výrobcami.
Výzva na účasť vo verejnom obstarávaní na kúpu 4 časomier v sume maximálne 540 euro obsahovala 10 strán husto popísaného textu a pritom stačilo priemerne inteligentnému človeku stráviť 15 min na internete, kde by našiel produkt s najlacnejšou cenou.
       Alebo výberové konanie na kúpu 9000 ks brokových nábojov pre špeciálnu vojenskú jednotku.  Výzva mala 15 strán, boli v nej uvedené hrubé technické chyby – takže hneď bolo jasné, že ju písala nejaká úradníčka, ktorá možno náboj ani nevidela.... a ten čo to kontroloval tiež nie !
Priatelia nedovolím si vôbec písať v našej krajine o výberových konaniach šitých na mieru. Tie už vyšli z módy. Teraz sa používajú iné triky – ten čo je spomínaný v článku – že zadávateľ môže kúpiť tovar od prvých troch výhercov.
Najlepší trik s ktorým som sa stretol, je však formulka, že Vaša ponuka vyhrala, ale bola podozrivo nízka a preto tovar sa kúpi od súťažiaceho č.3 !!!
       Často krát počúvam od priateľov výčitku, prečo sa hnevám na tieto a podobné veci, ktoré nemôžeme ovplyvniť.
Odpovedám im Werichovým výrokom :
V živote by sme sa mali riadiť heslom, že múdrejší ustúpi. Ak by sme to však robili stále, tak blbosť by zvíťazila bez odporu !
A tento výrok sa dá uplatniť aj na politickú aroganciu a zvôľu !
Pridám dnes ešte jeden výrok amerického komika Allena Daytona (1919-2004):
       Jediný spôsob boja proti zločincom je ten, že ich nebudeme voliť!

       Prajem Vám pekné čítanie a spravte si Váš názor!  Dr. Jaroslav Vidan
{{image-890}}

Ďalšie aktuality ->

Spriateľené stránky
Zálesáctvo

Kontaktné údaje
+421 911 222 944
brokovnice@centrum.sk
M. R. Štefánika 62
91101 Trenčín, Slovensko
fb.com/brokovnice.sk